Esaretin Bedeli

Film Kategorileri » Dram Filmleri 7-02-2021, 03:03:19
Esaretin Bedeli
Yapım Yılı:
1994
Film Dili:
Esaretin Bedeli Türkçe Dublaj
Kalite:
1080p, 4K, Bluray, 60 Fps...
Film Türü:
Dram
Yönetmen:
Frank Darabont
Oyuncular:
Tim Robbins, Morgan Freeman, Bob Gunton
Film Süresi:
142 Dakika

Esaretin Bedeli

The Shawshank Redemption, Frank Darabont'un yönettiği ve başrollerini Robbins, Morgan Freeman ve Bob Ganton'ın paylaştığı, aile tarafından idare edilen 1994 yapımı bir filmdir ve dünya sinema tarihinin en büyük filmi olarak kabul edilmektedir.

Film, Stephen King'in Shawshank'ta Rita Hearst and Salvation adlı kısa öyküsüne dayanıyor ve Robbins'in Andy Dufresne ve Freeman'ın Red rolünde oynadığı. Shawshank'ta Kurtuluş şu an için IMDb'nin sinema tarihinin en iyi 250 filmi listesinde 200.000'den fazla oyla bir numaradır.

Shawshank'ta Kurtuluş filminin hikayesi
Andy Dufresne, karısını öldürmekten dolayı Shaoshenk Eyalet Hapishanesinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılan genç bir bankacıdır. Bunun işlemediği bir suç olduğunu ancak hâkimin kendini suçlu bulduğunu vurguluyor. Tek hobisi toplumumuzun en alt kademelerinden insanlarla uğraşırken uzun seneler hapis yatıyor; İnsanlar onu devamlı taciz eden katilleri sever. Alice Boyd Reading, hapishanede her şeyi sağlayabileceği bilinen siyah bir mahkum ve hikaye anlatıcısıdır.

Andy'nin birkaç ay sonra iki kelimeden fazla konuştuğu ve ondan özel bir tür çekiç isteyen biri. Red, önce Andy'nin çekicin hapishaneden kaçmasını istediğini düşünüyor, ancak çekicin boyutunu gördükten sonra çok küçük olduğunu ve küçük taşları kırmak için tasarlandığını fark ediyor; Reid, filmde hapishane duvarını bu çekiçle delmenin altı yüz yıl sürdüğünü anlatıyor ve ...

Esaretin Bedeli
Esaretin Bedeli
Esaretin Bedeli


Not: Bütüm sürümlerde Dvd, Netflix ve Star Tv olmak üzere 3 farklı Türkçe seslendirme seçeneği mevcuttur.
  • Esaretin Bedeli İndirme Linkleri
Gizli İçerik

* Gizli İçerik:*

İçeriğe ait indirme linklerini görmek için cevap yazın. Cevap yazdıktan sonra sayfayı yenileyin.
1 Yorum Var

Bilgi

İçeriğe yorum ekleyebilmeniz için sitemize kayıt olmanız gerekmektedir.